"Per aspera ad astra", czyli o kolejnych sukcesach naszej uczennicy

Łacińska sentencja wydaje się najtrafniejszą ilustracją kolejnych sukcesów naszej uczennicy, uczestniczki tegorocznej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. "Przez trudy do gwiazd" - taką drogę odbyła Łucja Rzezak, uczennica klasy 8 d. Właściwie już udowodniła, że jest najlepsza w całym okręgu mazowieckim - przeszła do III etapu - finałowego! - OLiJP z wynikiem 79,5 pkt. Rozmową konkursową 22 lutego 2020 roku na temat twórczości Jana Kochanowskiego (taki temat wylosowała) wywalczyła sobie niekwestionowane podium. Sukces Łucji może być zachętą dla innych, tych, którzy pragną sięgnąć gwiazd. Pozostaje nam tylko powtórzyć tytuł wiersza Tetmajera "Eviva l'arte!" ("Niech żyje sztuka!") i podziwiać jej mistrzów i miłośników.


Powodzenia!
Gratulujemy!
Grono Pedagogiczne ZSO

Loga projektów