Filtr
 • PROJEKT „MISJA – KSIĄŻKA”

   

   

  MŁODZI TWÓRCY LITERATURY

   Projekt misja książka to literacki pomysł dla tych, których twórczość często trafia do szuflady.
  Przynieście swoje utwory do biblioteki!

  Pokażemy waszą twórczość.

  Uchwycimy talenty literackie.

  Opublikujemy wasze utwory.

   Literacka forma wypowiedzi może być dowolna.
  Prace mogą być w postaci maszynopisu, wydruku komputerowego lub też czytelnego rękopisu. W kopercie z  dopiskiem – „Młodzi twórcy literatury” należy złożyć je do 21 listopada w bibliotece szkolnej.
  ZAPRASZAM!

  MŁODZI TWÓRCY LITERATURY

   

  Projekt misja książka to literacki pomysł dla tych, których twórczość często trafia do szuflady.  Przynieście swoje utwory do biblioteki!

  Pokażemy waszą twórczość.

  Uchwycimy talenty literackie.

  Opublikujemy wasze utwory.

   

  Literacka forma wypowiedzi może być dowolna.
  Prace mogą być w postaci maszynopisu, wydruku komputerowego lub też czytelnego rękopisu.     W kopercie z  dopiskiem – „Młodzi twórcy literatury” należy złożyć je do 21 listopada         w bibliotece szkolnej.

  ZAPRASZAM!

 • Dzień Papieski w gimnazjum

  Z okazji XVI Dnia Papieskiego pod hasłem "Św.Jan Paweł II-Bądźcie świadkami miłosierdzia"
  11października odbył się Apel przygotowany przez p. Bożenę Tomaszewską.
  Naukę św. Jana Pawła II nt. miłosierdzia Bożego przekazała uczennica kl.IIIc Wiktoria Maliszewska,
  a Hymn ŚDM pięknie zaśpiewały uczennice kl.IIId Angelika Subda i Klaudia Marciniak.
   20161011 105255   20161011 081758
 • Info od pedagogów

  zajęcia dla uczniów z dysleksją:poniedziałek, wtorek, środa, czwartek - 8.00-8.45 ( kl. I i II gim.) Magdalena Durka
  pamięć i koncentracja: poniedziałek 8.00-8.45;czwartek 13.45- 14.30  Katarzyna Zdulska -Paciorkowska
  decoupage- piątek 12.55- 14.30 Magdalena Durka
  projekt Skaczemy Wyżej i Dalej - poniedziałek 13.45-14.30 Katarzyna Zdulska -Paciorkowska i Katarzyna Gąsińska
   
  zbieramy grupę na warsztaty  "Szkoła dla Rodziców" zgłoszenia telefoniczne pod numer 22- 7271229 w.47
 • DISCO

  W dniu 13 października 2016 r. w godz. 16.00 - 19.00

  odbędzie się w szkole dyskoteka dla uczniów gimnazjum.

  Przypominamy o zmiennym obuwiu i zezwoleniach na udział w zabawie.

  Znalezione obrazy dla zapytania disco

  ZAPRASZAMY i życzymy udanej zabawy.

 • Harmonogram konkursów przedmiotowych 2016/2017

  Chętnych do uczestnictwa w konkursach prosimy o zgłaszanie się do nauczycieli uczących

  skanuj0001

  POWODZENIA

 • XII Olimpiada Matematyczna Juniorów

  29 września w naszej szkole odbyła się część testowa zawodów pierwszego stopnia XII-tej Olimpiady Matematycznej Juniorów. Test pisało 12 uczniów klas drugich i trzecich. Najwięcej punktów zdobyli: Majewski Konrad, Kowalczyk Mateusz, Maciej Gdula. O kwalifikacji do zawodów drugiego stopnia decydują jeszcze zdobyte punkty z części korespondencyjnej (uczniowie samodzielnie w domu rozwiązują zadania i przesyłają rozwiązania do Komitetu Okręgowego). Uczestnikom życzymy powodzenia.

 • SZKOLNY KONKURS FRAZEOLOGICZNY

  frazeologia„Z FRAZEOLOGIĄ ZA PAN BRAT”

   I Cele konkursu:

  - doskonalenie sprawności językowej,

  - rozwijanie zainteresowań językiem polskim,

  -popularyzowanie kultury języka polskiego.

   II Regulamin konkursu:

   1.Adresaci konkursu: uczniowie z klas I-III gimnazjum.

  UWAGA! Każda klasa zgłasza do konkursu minimum jednego uczestnika!!!!

  2.Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 18 października 2016 r. do p. W. Obstawskiej (sala nr14) lub do p. Ł. Stępień (biblioteka).

  3.Konkurs ma charakter pisemny.

  4.Termin przeprowadzenia konkursu:

  27 PAŻDZIERNIKA 2016 r. 5 LEKCJA

  Na zwycięzców czekają nagrody.

  III Zakres materiału do konkursu:

  -znajomość frazeologizmów tematycznych z różnych dziedzin, znajomość przysłów,

  -tworzenie frazeologizmów i wyjaśnianie ich znaczeń.

  IV Zalecana literatura:

  1.Słowniki frazeologiczny.

  2. Księga przysłów.                                                                  Zapraszamy!!!

   

 • Integracja z osobami niepełnosprawnymi

  W dniach 22 i 23 października br. odbył się pilotażowy program „Bez krępacji o integracji” z udziałem osób niepełnosprawnych z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Górze Kalwarii. Skierowany był do uczniów kl. I e gimnazjum i 1 a liceum.

  W trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się o Warsztatach Terapii Zajęciowej (WTZ) czym są, na czym polega ich działalność, jak się utrzymują, itd. Młodzież miała okazję wejść w rolę osób z różnymi rodzajami i stopniami niepełnosprawności, przekonać się, że niepełnosprawność często jest utrudnieniem w codziennym funkcjonowaniu, ale nie zwalnia człowieka z obowiązków i praw przysługujących mu. Młodzież doświadczyła, że można normalnie porozmawiać, pożartować z osobami niepełnosprawnymi, dla których bardzo cenne są kontakty społeczne. Czekamy na więcej. Wkrótce nasi uczniowie odwiedzą ośrodek WTZ, aby zobaczyć w jaki sposób spędzają tam swój czas niepełnosprawni.

 • XV Dzień Papieski

  W niedzielę, 11 października 2015 r. obchodziliśmy XV Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – patron rodziny z tej okazji uczniowie naszego gimnazjum pod opieką s. Anny Czajki i p. Doroty Ziętek przygotowali apel, który odbyłsię w dniu 16 października 2015r.

  Uczniowie biorący udział w przedstawieniu:

  Adam Szewczak 2b
  Julia Sawicka 2c
  Wiktoria Maliszewska 2c
  Bartek Kostrzewa 2c
  Angelika Subda 2d
  Klaudia Marciniak 2d

  Obchody Dnia Papieskiego uświetnił występ grupy „Magis” pod opieką p. Krzysztofa Żacha, w składzie:

  Angelika Hetka 2b
  Angelika Subda 2d
  Klaudia Marciniak 2d
  Wiktoria Łubianka 3a
  Natalia Szlasa 3a
  Wiktor Zieliński 3c

  DZIEŃ PAPIESKI 001  DZIEŃ PAPIESKI 004   DZIEŃ PAPIESKI 006   DZIEŃ PAPIESKI 008   DZIEŃ PAPIESKI 010

 • Dzień KEN

  14 października w Gimnazjum w Górze Kalwarii odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, przygotowana pod opieką p. Anny Kucharskiej oraz p. Łucji Stępień. Uczniowie obejrzeli spektakl przygotowany przez kabaret KIT pt. „Skąd wziął się nauczyciel na świecie”, który publiczność odebrała entuzjastycznie. Następnie Samorząd Szkolny poprosił panią dyrektor Małgorzatę Bielińską o przewodniczenie ślubowaniu. Przedstawiciele klas pierwszych złożyli uroczystą przysięgę i tym samym stali się pełnoprawnymi uczniami naszego gimnazjum. Aby udowodnić swoją gotowość do nauki, pierwszoklasiści wzięli udział w następujących konkurencjach: „Familiada”, „Milion w minutę” czy „Czar par”. Każdy mógł się wykazać swoim sprytem, inteligencją czy szybkością. O godzinie 11:00 rozemocjonowani uczniowie rozeszli się do domów, aby odpocząć przed następnym dniem w szkole, niosącym dużo radości, problemów i satysfakcji.

  Adam Szewczak
  Przewodniczący Samorządu Szkolnego

 • Rajd do Czerska

  16 września 2015 r. odbył się rajd pieszy do Czerska. Uczestniczyły w nim klasy IIIc i IIId pod opieką pani Katarzyny Grzegorczyk, pani Jowity Wróblewskiej oraz pana Krzysztofa Żacha.

  Obydwie klasy zjawiły się punktualnie o godzinie 9:00 przed budynkiem szkoły. Sprawdzono obecność, a następnie rozpoczęła się wędrówka. Trasa wiodła początkowo ulicą św. Antoniego, a następnie przez sady i łąki. Są to piękne, malownicze tereny. Pogoda dopisywała. Na niebie nie było ani jednej chmurki - można było poczuć się prawie jak podczas wakacji. Jedynym utrudnieniem na trasie było błoto po deszczu, który padał nocą. Niektórzy odczuli to dość boleśnie.

  Około godziny 10:30 grupa dotarła na teren Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku. Pierwsze pół godziny zostało przeznaczone na odpoczynek po marszu.

  Na godzinę 11:00 zaplanowana był żywa lekcja historii, poprowadzona przez pana Damiana Dębskiego z grupy rekonstrukcyjnej. Jej głównym tematem było uzbrojenie szlachty polskiej w XVII w. Najważniejszą umiejętnością wyniesioną z zajęć było odróżnienie husarza od huzara. Prowadzący zajęcia przedstawił wiele elementów garderoby, sprzętu zbrojnego a także biżuterii z odległych czasów.

  Pomiędzy zajęciami chętne osoby mogły wraz z opiekunami wejść na szczyty dwóch zamkowych wież. Dla niektórych było to ekstremalne przeżycie, gdyż nie jest tam nisko, a schody są strome i kręte.

  Ostatnią atrakcją rajdu były warsztaty lepienia z gliny. Najwięcej czasu zajmowało wymyślenie przedmiotu do stworzenia, najczęściej wykonywaną formą była kula, gdyż mało rozwinięte zdolności manualne często nie pozwalały na wykonywanie przydatnych przedmiotów. "Abstrakcyjne" arcydzieła wywołały przypływ dobrego humoru i śmiechu, który nie przeminął do końca wycieczki.

  Około godziny 12:20 grupa udała się w drogę powrotną do szkoły, skąd uczniowie mogli wrócić do domów. Taka wycieczka jest dobrą alternatywą dla zwykłego dnia w szkole, a także ciekawą formą integracji dla grupy. Oby więcej takich rajdów!

  • Więcej zdjęć w galerii

  IMG 9277 IMG 9309  IMG 9359

 • XI OLIMPIADA MATEMATYCZNA GIMNAZJALISTÓW

  W dniu 24 września 2015 roku o godz. 9.00 w naszej szkole jedenastu uczniów zmierzyło się z zadaniami matematycznymi podczas zawodów I stopnia XI Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów. Część testowa była jedną z dwóch części zawodów. Druga część korespondencyjna polega na rozwiązaniu zadań konkursowych w domu i wysłaniu lub przekazaniu szkolnemu koordynatorowi konkursu do 12 października 2015r. Życzymy wytrwałości i pomysłowości w zadaniach.

 • AUTYZM - podsumowanie

  NIE BĄDŹ ZIELONY W TEMACIE AUTYZMU – W KWIETNIU BĄDŹ NIEBIESKI


  Nasza szkoła włączyła się w celebrowanie Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu.Chcieliśmy przypomnieć, że obok nas żyją ludzie, dzieci i dorośli,  którzy patrzą na świat trochę inaczej.

  Autyzm jest tajemniczym zaburzeniem mózgu. Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. W odmienny sposób odbierają wrażenia zmysłowe. Z zaburzeniami autystycznymi rodzi się obecnie co setne dziecko na świecie. Zgromadzenie ogólne ONZ w 2007 r. uznało autyzm obok raka, cukrzycy i AIDS za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata. W Polsce na rzecz włączenia społecznego osób z autyzmem działa Fundacja SYNAPSIS, która pod hasłem „Nie bądź zielony w temacie autyzmu – w kwietniu bądź niebieski” angażuje instytucje, organizacje i osoby prywatne do rozpowszechniania wiedzy na temat tego zaburzenia w tymże miesiącu. W tym roku honorowy patronat nad obchodami objęła Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska.

 • "MASTER OF PROFESSIONAL READING"

  Konkurs gimnazjalny  'MASTER OF PROFESSIONAL READING' odbył się 2.X.2014 r.
  Uczestnikami byli uczniowie z kl. II i kl. III.
  Zadanie konkursowe polegało na głośnym przeczytaniu wylosowanego fragmentu tekstu, który został przygotowany przez organizatorów konkursu p. A. Rybczyńską i p. M. Jabłońskiego.
  I miejsce zajęła Agnieszka Karpacz z kl. II B
  II miejsce  Emilia Molak z kl. III E
  III miejsce Dominika Płaczek z kl. III C i Tomasz Tywonek z kl. III E
   Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplom a laureaci nagrody książkowe na koniec roku szkolnego.
 • Ślubowanie klas pierwszych

  W sobotę 18 października w szkole odrabiany był 2 stycznia 2015 roku. Ten sobotni dzień nie był jednak typowym dniem szkolnym, ponieważ po czterech krótkich lekcjach odbyło się ślubowanie.
  Na sali gimnastycznej zgromadzone były klasy pierwsze i drugie. Klasy trzecie oglądały w tym czasie filmy podróżniczo-przyrodnicze i wypełniały karty pracy.
  Imprezę na sali gimnastycznej otworzyło przemówienie Pani Dyrektor Małgorzaty Bielińskiej, potem uczniowie mieli okazję zobaczyć występ chóru Siostry Ewy Orzechowskiej poprzedzonego paroma jej słowami. Kolejną formą artystyczną, która została zaprezentowana był taniec - walc angielski oraz salsa. Wydarzenie uświetnił również występ kabaretu KSERO. Kolejnym punktem programu było samo ślubowanie, a potem zawody mające postać zabawnych konkurencji takich jak tańczenie uczniów z własnymi wychowawcami.
  Uczniowie doskonale się bawili. Na pewno taka forma spędzania czasu w szkole cieszyła uczniów, dla których była to świetna odskocznia od normalnego życia szkolnego, kiedy dominują zwykłe lekcje.
         
   Zdjęcia: siostra Ewa Orzechowska.
 • Dzień Papieża Jana Pawła II w naszej szkole

  16 października celebrowaliśmy w naszej szkole ten szczególny dzień. Święto na pamiątkę wybrania Karola Wojtyły papieżem 16 października 1978 roku. Z tej okazji pani Bożena Tomaszewska z pomocą pani Katarzyny Grzegorczyk zorganizowała przedstawienie o polskim papieżu. Aktorami byli zniowie klas II.

         

   Zdjęcia: siostra Ewa Orzechowska.

 • Odrabianie w sobotę

  PRZYPOMINAMY wszystkim uczniom gimnazjum - w sobotę 18 października przychodzimy do szkoły wg ustalonego planu (odrabiamy dzień 2 stycznia 2015 r.)

 • Dzień Nauczyciela w szkole

  14 października obchodziliśmy w naszej szkole Święto Komisji Edukacji Narodowej.

  Samorząd szkolny przygotował dla wszystkich klas ciekawe zadania w dziedzinach: plastyka, teatr i sport. Ponadto mogliśmy podziwiać występ słowno-muzyczny uczniów klas II a i II d przygotowany pod kierunkiem p. Jowity Wróblewskiej i p. Moniki Czajkowskiej.

  Klasy II

  Klasy I

  Klasy III

  Apel

  Cz. sportowa

  Cz. plastyczna

  Cz. plastyczna

  Apel

  Cz. sportowa

  Cz. sportowa

  Cz. plastyczna

  Apel

  Cz. teatralna

  Cz. teatralna

  Cz. teatralna

   

  WYNIKI CZĘŚCI ARTYSTYCZNO- TEATRALNEJ W DNIU 14 PAŹDZIERNIKA 2014R.

  I miejsce- IIIe (45pkt)

  II miejsce- ex aequo IIb i IIIc (43pkt)

  III miejsce- IIIa (41pkt)

  IV miejsce- ex aequo Ie i IIIb (37pkt)

  V miejsce- Ic (33pkt)

  VI miejsce- ex aequo Ib i IIc (32pkt)

  VII miejsce- IId (25pkt)

  VIII miejsce- Id (24pkt)

  IX miejsce- Ia (23pkt)

   WSZYSTKIM UCZESTNIKOM GRATULUJEMY !!!

 • Zakończenie Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji

  W piątek 12 października odbył się apel z okazji zakończenia Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji, w którym nasze gimnazjum brało udział od 6 października. W tym czasie miało miejsce wiele spotkań z dyslektykami organizowanych i przeprowadzanych przez Panią Psycholog oraz Panie Pedagog.
  Zorganizowany został też konkurs, w którym w formie plakatu miał zostać pokazany sposób myślenia ludzi dyslektycznych, który wygrała jedna z klas pierwszych. Gratulujemy!
  Apel został zorganizowany z pomocą Pani Łucji Stępień, która opiekuje się naszą biblioteką szkolną. Mieliśmy możliwość zobaczenia prezentacji multimedialnej, z której dowiedzieliśmy się wielu interesujących faktów. Nierzadko padały brawa. Świetna okazja, aby zrozumieć na czym polega zjawisko dysleksji oraz, że czasami może okazać się przydatne.
 • UWAGA, UWAGA

  W dniu 14 października 2014 roku wszyscy uczniowie gimnazjum przychodzą do szkoły na 8.00. 

 • ZSO w Górze Kalwarii w Ogólnopolskim Klubie Bezpiecznych Szkół

  W ubiegłym roku szkolnym nasza placówka zdobyła certyfikat Bezpiecznej Szkoły asygnowany przez przedstawicieli Sejmu, Senatu i Rady Ministrów Rzeczpospolitej Polskiej. Została tym samym wpisana na ogólnopolską listę bezpiecznych szkół. 

  Otrzymanie tytułu poprzedziła realizacja określonych wymogów.

 • ŚWIĘTO WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH !

  Uroczystość ta jest upamiętnieniem męczenników, którzy oddali swoje życie dla wiary w Chrystusa. W Polsce dzień Wszystkich Świętych inaczej nazywany Świętem Zmarłych obchodzony jest 1 listopada. Jest to dzień wolny od pracy. Ludzie odwiedzają groby. Stroją je kwiatami i zniczami. Modlą się w intencji swoich bliskich. Jest to wyrazem pamięci, oddania czci i szacunku zmarłym.
  1 listopada (piątek) jest dniem wolnym od zajęć edukacyjnych.


 • Dzień Papieski

  wspomnienie
  16.10.2013. - w dniu wyboru bł. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową odbył się w naszej szkole Apel Papieski pod hasłem ,,Jan Paweł II-Papież Dialogu".
  Montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie kl. IIb wraz z opiekunkami: p. B. Tomaszewską i p. K. Gąsińską. Piękne piosenki usłyszeliśmy w wykonaniu Oli Kowalczyk i Justyny Mróz.
  20.10. 2013. nasi uczniowie uczestniczyli również w Koncercie Papieskim pod hasłem ,,Szukałeś nas-Jesteśmy" w wykonaniu Klasycznego Kwintetu Dętego
  ,,Favori". Koncert odbył się w kościele NP NMP w Górze Kalwarii.
 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa.
  Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacyjnej Narodowej (KEN). Potocznie nazywany jako Dzień Nauczyciela.
  W poniedziałek 14.10.2013r. z tej okazji w naszej szkole odbyło się przedstawienie zrealizowene przez klasy II, oraz zawody sportowe zapewniające wspaniałą rozrywkę.
  W imieniu wszystkich uczniów gimnazjum jeszcze raz pragniemy życzyć naszym nauczycielom wszystkiego najlepszego !
  Osobom zaangażowanym w przedstawienie serdecznie dziękujemy ! :)

 • Konkurs Informatyczny LOGIA

  Już po raz dwudziesty, a w obecnej formule - po raz czternasty, w roku szkolnym 2013/2014 organizowany jest przez OEIiZK konkurs informatyczny dla uczniów mazowieckich gimnazjów zainteresowanych programowaniem. Jest to konkurs przedmiotowy przeprowadzany na podstawie zarządzenia Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

  Pierwszy etap tegorocznego konkursu właśnie się rozpoczął i trwa do 4 listopada 2013 roku. Zachęcamy do zapoznania się z treścią zadań (PDF).

 • "SUPER klasa" - wyniki

  W dniu ślubowania klasy pierwsze rywalizowały ze sobą o miano "SUPER KLASY" w czterech konkurencjach:

  1. prezentacja klasy - zwyciężyła klasa I d
  2. szkolna moda - zwyciężyła klasa I b
  3. plastyczny "Moje Gimnazjum" - zwyciężyła klasa I d
  4. najlepszy "Łgarz"- zwyciężyła klasa I d

  medal

  II miejsce - klasa Ib

  III miejsce - klasa Ic

  IV miejsce - klasa Ia

   

 • DZIEŃ FITNES

  "Ty też bądź fit"

  Niech jeden dzień każdego miesiąca będzie "fit". Ćwicz razem z nami na lekcjach wf. Już niedługo dowiesz się, który to dzień października. Bądź przygotowany i weź ze sobą 100% formy. Baw się z nami ćwiczeniami dla każdego.

   

  INFORMACJE- M. Mazek

 • ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

  Dnia 05.10.2013 roku w naszym gimnazjum odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Wszyscy przyszli na 8 rano. Każda klasa miała dwie pierwsze lekcje. Dla uczniów klas trzecich po zajęciach edukacyjny odbyły się warsztaty.

 • Konkursy informatyczne


  Konkurs Informatyczny dla gimnazjalistów LOGIA

   

  http://logia.oeiizk.waw.pl/

 • Zbiórka makulatury z IKEA

  IKEA logo                                                                                                               

   IKEA oświadczenie


   

  Dziękujemy wszystkim, którzy po raz kolejny wspierali naszą szkołę w akcji "WIELKA ZBIÓRKA MAKULATURY" we współpracy z IKEA. Zbieraliście i przynosiliście do naszej szkoły stare gazety, niepotrzebne stare książki, czasopisma, opakowania i kartony. Zamiast wyrzucać do kosza lepiej przynosiliście je do szkoły! Zebrana makulatura zostanie przetworzona i wykorzystana do produkcji papieru i tektury. Udało nam się już zebrać 12,72 ton makulatury. Przyjmuje się, że przeznaczenie takiej ilości makulatury do recyklingu jest oszczędnością równoważną 216 drzew koniecznych do wycinki by pozyskać odpowiadającą ilość papieru. Ekologia opłaca się wszystkim. Nasze starania na rzecz środowiska doceniła IKEA darując piękne sofy dla naszej szkoły.

  sofa

   

 • APEL Z OKAZJII XI DNIA PAPIESKIEGO I PIERWSZEGO WSPOMNIENIA BŁ.JANA PAWŁA II

  ,,Wy jesteście przyszłością świata!
  Wy jesteście nadzieją Kościoła!
  Wy jesteście moją nadzieją!"
  Jan Paweł II 

  Dnia 22 w Kościele katolickim obchodzone było pierwsze uroczyste wspomnienie Błogosławionego Jana Pawła II. Z tej okazjii we wtorek 25 października siostra Ewa Orzechowska wraz z uczniami naszego gimnazjum przygotowła uroczysty apel, podczas którego były przypominane słowa i treści, które przekazywał nam Papież podczas swojego pontyfikatu.  

 • VI Olimpiada Informatyczna

   

  W imieniu Ministerstwa Edukacji Narodowej

  i Ośrodka Rozwoju Edukacji,

  Stowarzyszenie Talent zaprasza do udziału

  w VI Olimpiadzie Informatycznej Gimnazjalistów.

  VI Olimpiada Informatyczna Gimnazjalistów przeprowadzana jest w dwóch rodzajach zawodów: indywidualnych i grupowych.

  I etap (12.12.2011 - 23.01.2012) - na szczeblu szkolnym
  II etap (10.03.2012) - na szczeblu wojewódzkim
  III etap (18-20.05.2012) - na szczeblu ogólnopolskim

  W ramach projektu realizowane są również dwa letnie obozy naukowo-treningowe, a także warsztaty dydaktyczno-metodyczne dla nauczycieli.
  Olimpiadę wspierają: Miasto Gdynia i Pomorski Park Naukowo-Technologiczny. Opiekę merytoryczną nad zawodami indywidualnymi sprawuje Instytut Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego

  więcej informacji na stronie: www.oig.edu.pl

 • 3-dniowa żałoba

  W związku z tragicznym wypadkiem w Nowym Mieście nad Pilicą na wniosek prezydenta Bronisława Komorowskiego wprowadzono trzydniową żałobę na terenie województwa mazowieckiego i łódzkiego. Obowiązuje ona od godz. 12.00 we wtorek do 24.00 w czwartek.

Loga projektów