Filtr
 • NOWY KONKURS

  BEZPIECZNA SZKOŁA – BEZPIECZNY UCZEŃ

  Zgłoszenia chętnych osób przyjmowane są do nauczycieli do dnia 02.12.2016, zaś czas na wykonanie pracy upływa 05.01.2017 roku.
    Uczniowie biorący udział dostaną ocenę cząstkową 6 (celujący), a zwycięzca z klas pierwszych oraz klas trzecich dodatkową ocenę cząstkową 6 (celujący).
    Komisja – koordynatorzy spośród zgłoszonych prac wybiorą najlepszą.
    W razie jakichkolwiek pytań prosimy zgłaszać się do koordynatorów tych konkursów.

    Koordynatorzy konkursu: p. Bożena Marchlińska, p. Monika Czajkowska 

  KLASY 1:

  „Bądź bezpieczny w sieci”

  Uczniowie wykonują pracę w programie Word dotyczącą zasad bezpiecznego korzystania
  z Internetu.
  Praca ma zostać wykonana na jednej stronie A4.
  Do pracy należy dołączyć bibliografię (w przypadku korzystania ze stron internetowych lub pozycji książkowych / czasopism).
  Wszelakie wklejane zdjęcia mogą być umieszczane z zachowaniem praw autorskich.
  Szczegóły dotyczące wyglądu dokumentu opisano poniżej.
  Uczniowie przynoszą do nauczycieli odpowiedzialnych wydruk A4 oraz plik nagrany na CD.
  CD musi być opisane – imię i nazwisko ucznia, klasa oraz nazwa konkursu.

  WYMAGANIA DOTYCZACE PRAC
  DOKUMENT TEKSTOWY:

  1. Praca musi być na maksimum 1 stronie
  2. Tekst należy sformatować:
  * ujednolicona czcionka w kolejnych fragmentach tekstu,
  * wyjustowanie,
  * interlinia 1,5,
  * zdjęcia / obrazki – odpowiednio sformatowane,
  * marginesy: lewy, prawy, górny i dolny po 2,5 cm,
  * tło,
  * obramowanie strony.
  3. Bibliografia umieszczona na końcu

  KLASY 3:

  „Mój wolny czas w cyberprzestrzeni”

  Uczniowie wykonują pracę w programie PowerPoint dotyczącą spędzania czasu wolnego w cyberprzestrzeni.
  Do pracy należy dołączyć bibliografię (w przypadku korzystania ze stron internetowych lub pozycji książkowych / czasopism).
  Wszelakie wklejane zdjęcia i muzyka mogą być umieszczane z zachowaniem praw autorskich.
  Szczegóły dotyczące wyglądu dokumentu opisano poniżej.
  Uczniowie przynoszą do nauczycieli odpowiedzialnych wydruk (6 slajdów na stronie) oraz plik nagrany na CD.
  CD musi być opisane – imię i nazwisko ucznia, klasa oraz nazwa konkursu.

  WYMAGANIA DOTYCZACE PRAC
  POWER POINT:

  1. Tekst należy sformatować:
  * wyjustowanie,
  * interlinia 1,5,
  * hiperłącza między slajdami,
  * zdjęcia / obrazki – gify, ClipArts,
  * animacje
  * tło,
  * przyciski akcji,
  * zastosowanie plików muzycznych,
  * wykresy.
  2. Bibliografia umieszczona na końcu

 • Ruszyła III Gimnazjalna Liga Naukowa

  Pierwszy zestaw zadań rozwiązały 43 osoby. Przedstawiamy wyniki (w kolejności alfabetycznej) 42 sprawdzonych prac – jedna praca jest niepodpisana.

  Życzymy wytrwałości i powodzenia w dalszej pracy.

  Wyniki przedstawiono poniżej.

 • SPOTKANIE AUTORSKIE

  W poniedziałek 7 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu ze znakomitą pisarką Zuzanną Orlińską - absolwentką Wydziału Grafiki warszawskiej ASP, ilustratorką książek, czasopism i podręczników. Autorką "Matki Polki" (wyróżnionej w Konkursie Literackim im. Kornela Makuszyńskiego 2011r.) , "Pisklaka", „Ani słowa o Zosi” ( za którą otrzymała II nagrodę w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren) "Sięciolatka" i najnowszej "Detektywi z Klasztornego Wzgórza". Zuzanna Orlińska zręcznie kreśli żartobliwe scenki rodzinne, szkolne i koleżeńskie, łączy współczesność z delikatnie wprowadzanymi reminiscencjami.

  Autorka z entuzjazmem opowiadała o swoim życiu i twórczości. W miłej i ciepłej atmosferze czytelnicy zasypali gościa pytaniami dotyczącymi twórczości i życia codziennego autorki. Pisarka urozmaiciła spotkanie prezentacją multimedialną swoich książek, co wzbudziło zachwyt widzów.

  Na zakończenie autorka złożyła autografy na zakupionych przez uczestników spotkania książkach. Pani Zuzanna Orlińska tak ciekawie opowiadała, że zachęciła nas do przeczytania wszystkich swoich książek. Zachęcamy was także do sięgania po książki pisarki.

  pisarka1   pisarka2   pisarka3  pisarka4

 • WARSZTATY TWÓRCZEGO PISANIA

                  Jeszcze w październiku we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną zorganizowane zostały dla gimnazjalistów Warsztaty Twórczego Pisania, z myślą o osobach, które czerpią przyjemność ze zdobywania nowych umiejętności oraz stałego rozwoju. Odnaleźli się na nich zarówno całkiem początkujący, jak i Ci, którzy od dawna piszą do szuflady lub dla wąskiego grona odbiorców, a potrzebowali dodatkowych wskazówek, inspiracji i motywacji do pracy. Dla wszystkich była to też dobra okazja, aby potrenować sprawność językową, pamięć, wyobraźnię   i przyjemnie spędzić czas.

                  Gimnazjaliści spotkali się z przedstawicielami Stowarzyszenia Dziennikarzy  i Dokumentalistów "Koncentrat" . Klasy IIIA i IIIE dowiedziały się, w jaki sposób zmienia się nasz język. Młodzi ludzie uzyskali podpowiedzi, jak unikać błędów zarówno w mowie i w piśmie oraz poznali podstawy pracy z tekstem.

                  Profesjonalni dziennikarze w ciekawy i twórczy sposób przekazali część swojej wiedzy. Młodzież, rozwijając kreatywność, chętnie ćwiczyła zdolności komunikacyjne i językowe. Cztery godziny warsztatów minęły błyskawicznie, a uczestnicy mówili, iż bardzo chętnie przedłużyliby atrakcyjne zajęcia, diametralnie różniące się od zwykłych lekcji szkolnych. Obie strony były bardzo zadowolone ze spotkania.

  Zdjęcia z warsztatów w zakładce Galeria-->2016/2017

 • 98 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

  Dnia 9.11.2016r. odbył się apel z elementami przedstawienia dotyczącego Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Do premiery uczniowie przygotowywali się przez 4 tygodnie - opłaciło się. Na sali nie zabrakło oczywiście Pani dyrektor - P. Małgorzaty Wysokinskiej, która pięknymi słowami podsumowała całe przedsięwzięcie. Apel wyreżyserował Adam Szewczak (IIIb), a opiekunkami były: P. Iwona Karpacz oraz P. Małgorzata Prelewicz. Temat był trudny, lecz uczniowie zachowali się jak przystało na prawdziwych patriotów. Całość została uwieczniona fotografiami, którymi zajęła się Aleksandra Nowak z klasy IIIe.

  Zdjęcia w zakładce Galeria-->2016/2017

 • Tydzień Konstytucyjny

  W dniach 17-23 października odbyła się druga edycja Tygodnia Konstytucyjnego, organizowanego przez Stowarzyszenie im. prof. Zbigniewa Hołdy. W ramach wydarzenia w klasach III gimnazujm pani mecenas Anna Banaszewska przeprowadziła warsztaty dotyczące znaczenia Konstytucji w życiu każdego obywatela. Tydzień konstytucyjny miał zasięg ogólnopolski i odbył się pod patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich. Celem projektu było zwrócenie uwagi  na praktyczny wymiar obowiązywania Konstytucji działalność Trybunału Konstytucyjnego. W przystępny i interesujący sposób ukazano, że problematyka konstytucyjna ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego z nas.

  Zdjęcia w zakładce Galeria --> 2016/2017

 • Rusza LIGA GIMNAZJALNA

  ZESTAW 1

   

  Znalezione obrazy dla zapytania word    klasa I        Znalezione obrazy dla zapytania word    klasa II        Znalezione obrazy dla zapytania word    klasa III

 • Dzień KEN i ślubowanie uczniów klas I

  Dnia 14.10.2016r. odbyły się obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej w gimnazjum w Górze Kalwarii. Na ten dzień zaplanowano konkurencje, w których uczniowie klas I-III mogli wykazać się sprytem, inteligencją i monumentalną wiedzą. Odbył się m. in. konkurs fotograficzny dla wszystkich klas gimnazjum. Poniżej przedstawione są wyniki:

  Miejsce I – klasa III e (24 pkt)

  Miejsce II – klasy III b i III c (22 pkt)

  Miejsce III – klasa I e (21 pkt)

  Przechodząc przez spotkanie w klasach, następnie życzenia dla nauczycieli, ślubowanie, wręczenie upominków wychowawcom i przedstawicielom klas dobrnęliśmy do konkurencji. Klasy III przeszły na hol główny, gdzie mieli przygotowane konkurencje poprowadzone przez J. Sawicką (IIIc) i A. Szewczaka (IIIb), m.in. „Idealna lekcja”, „Znajomość wychowawcy” czy Kalambury z wychowawcą”. Natomiast klasy I i II zabawiane przez K. Jankowską (IIIc) i B. Kostrzewę (IIIc) brali udział w „Szansie na sukces w szkole”, „Sprawdzony przepis na sukces” oraz „Konkurencje sportowe”. 

  Całe przedsięwzięcie powstało pod opieką: p. K. Dytmar, p. J. Mirosław, p. G. Kruk oraz Samorządu Szkolnego.

 • VII Gminny Festiwal Piosenki Angielskiej

  W dniu 24 października 2016r. w Zespole Szkół w Coniewie odbył się VII Gminny Festiwal Piosenki Angielskiej. Naszą Szkołę reprezentowały dwie solistki: Małgorzata Charko z klasy IIIb, która zaprezentowała swoje zdolności wokalne w piosence pt. "Not about angels". Drugą wokalistką, która pokazała siłę swojego głosu była Kinga Szynaka z klasy IIIa w piosence Bastille "Pompeii". Wokaliści występujący w tegorocznym festiwalu w kategorii gimnazjów zaprezentowali tak wysoki poziom, że jury miało problem z wyłonieniem laureatów. Obu naszym solistkom poszło wspaniale.
  Ostatecznie to Małgorzata Charko wygrała zdobywając I miejsce.

  piosenka ang

  Zwyciężczyni gratulujemy wygranej i życzymy kolejnych sukcesów.

 • „Z frazeologią za pan brat”

  logo

  27 października odbył się w naszej szkole po raz pierwszy Szkolny Konkurs Frazeologicznypt. „Z frazeologią za pan brat”

   W szranki stanęło 25 uczniów. Uczestnicy rozwiązywali test, w którym musieli się wykazać znajomością różnych frazeologizmów z życia wziętych J, m.in., >> na bezrybiu i rak ryba<<, >>zły to ptak co własne gniazdo kala<<, >>broda mędrcem nie czyni<<.

   Oto wyniki.

  KLASY III: 1. miejsce – Julia Sawicka IIIc, 2. miejsce – Julia Musiałek IIIe i Adam Szewczak IIIb, 3. miejsce – Izabela Nakonieczna IIIb.

  KLASY I i II: 1. Miejsce – Weronika WęcławiakIa, 2. miejsce – Julia Skwarek Ie, 3. miejsce – Karolina Bączek If, wyróżnienie – Jakub Nadolski 2d.

   Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. 

 • EUROPEJSKI TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI 3-9 października

  dysleksjaW dniach 19, 21 października obchodziliśmy w naszej szkole Europejskie Dni Świadomości Dysleksji. Tegoroczna akcja była pod hasłem „ uczeń podwójnie wyjątkowy”.  Uczniowie z dysleksją rozwojową na poziomie każdej klasy mięli możliwość uczestniczyć w warsztatach dotyczących tego problemu. Poznawali swoje mocne strony, cechy dzięki którym mogą lepiej radzić sobie z trudnościami w szkole, w sytuacjach życiowych i społecznych.

  Uczniowie klas trzecich układali puzzle dotyczące Australii. Podjęli wyzwanie czytania ze zrozumieniem i odpowiadali na konkretne pytania. Dostrzegali swoje zaangażowanie, pomysłowość, inteligencję. W konkurencjach wygrała klasa III b.

  W klasach drugich szukali swoich mocnych stron, aby móc powiedzieć o sobie, że jest się uczniem wyjątkowym i co na tę wyjątkowość wpływa.

  Uczniowie klas pierwszych poznawali swoje zasoby, dzięki którym mogą poradzić  sobie z trudnościami  w uczeniu się.

 • Spektakl profilaktyczno - refleksyjny pt. „Depresja”

  Dnia 20.11.2015 r. uczniowie klas II w ramach projektu edukacyjnego wystawili spektakl profilaktyczny pt. „Depresja”. Inscenizacja poruszała temat depresji - choroby, która może dotknąć każdego z nas. Spektakl poprzez otwarte zakończenie nie dał gotowej i jednoznacznej odpowiedzi, jak walczyć z depresją, za to zrodził wiele pytań. Aktorzy przygotowywali się do premiery przez sześć tygodni – spełnili oczekiwania publiczności. Przedsięwzięcie powstało pod opieką p. Jolanty Mirosław oraz p. Katarzyny Grzegorczyk. Autorem scenariusza jest uczeń naszego gimnazjum – Adam Szewczak. Dzięki uprzejmości Kina „Uciecha” uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności aktorskie i wokalne na profesjonalnej scenie.

  Adam Szewczak  

  Przewodniczący Samorządu Szkolnego

 • Warsztaty kodowania w Gminnej Bibliotece


  „Link do przyszłości. Młodzi, Internet, Kariera”

  18 listopada 2015 r. w Sali Multimedialnej Gminnej Biblioteki Publicznej zrealizowano projekt: „Link do przyszłości. Młodzi, Internet, Kariera” w formie warsztatów kodowania w języku SCRATCH z wykorzystaniem robotów FINCH.

  Jest to przedsięwzięcie Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, realizowane dzięki środkom firmy Microsoft i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Celem projektu jest zainteresowanie młodych osób nauką kodowania – pokazanie, że kodowanie to nie tylko przyszłościowa umiejętność, ale też źródło radości i satysfakcji. Uczestnikami projektu byli uczniowie klasy 1A i 1C Gimnazjum, a zajęcia przeprowadził Paweł Luty. Jest to dziennikarz zajmujący się biznesem technologicznym, wydawca „Magazynu Allegro. Wcześniej redaktor prowadzący serwisu Spider’s Web, dziennikarz magazynu „Brief” oraz dziennikarz i redaktor wydania internetowego magazynu „Forbes”.

  Zdjęcia dostępne w zakładce Galeria.

   Linki:

  http://linkdoprzyszlosci.pl/o-projekcie/

  http://biblioteka.gorakalwaria.pl/651-48d6c1e2bdf34-68817.htm

 • Warsztaty profilaktyczne

   

  PROGRAM PROFILAKTYCZNY

  „JAK BYĆ SOBĄ I OPRZEĆ SIĘ PRESJI INNYCH OSÓB”

  Zajęcia z uczniami prowadzą (w ramach staży studenckich) studenci IV roku psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie pod superwizją doświadczonego psychologa. Warsztaty z każdą grupą prowadzi dwóch studentów.

  Terminy warsztatów w roku szkolnym 2015/16:

  Gimnazjum kl. I b – 19 XI

                 Kl. I c – 23 XI

                 Kl. I d – 26 XI

                 Kl. I e - 30 XI

  Założenia i cele programu zamieszczono w zakładce Dla rodziców.

 • Lekcja j. polskiego - sąd nad Antygoną i Kreonem

  16 listopada br. w klasie I a odbyła się niecodzienna lekcja języka polskiego. Na blisko 90 minut uczniowie przenieśli się w czasy starożytnej Grecji i odbyli podwójny sąd – sąd nad Antygoną i Kreonem, bohaterami tragedii Sofoklesa.

  Część uczniów wcieliła się w role obrońców oskarżonych (Daria, Maciej) i oskarżycieli (Zuzia, Hubert). Nie zabrakło zeznań świadków, którzy zostali wzięci w krzyżowy ogień pytań. Przesłuchano oczywiście oskarżonych – w tych rolach wystąpili Zuzia i Adrian. Nad całością czuwał sędzia (Mateusz), porządku na sali obrad pilnował zaś Dawid. Pozostali uczniowie znaleźli się w składzie ławy przysięgłych, która po wnikliwiej analizie wystąpień wydała wyrok.

  Pierwszoklasiści wykazali się umiejętnością logicznego myślenia, formułowania wniosków, argumentów i wygłaszania wystąpień sądowych. Niektórzy z nich odkryli w sobie talent prawniczy J. Nie zabrakło sporów i emocji!!

  Być może czeka nas ciąg dalszy, ponieważ obrońca Kreona zapowiedział apelację od wyroku.

  szkoła 007   szkoła 011  szkoła 012  szkoła 013  szkoła 015  

 • Dzień dysleksji

  W piątek trzynastego… w naszej szkole miała miejsce wyjątkowa rywalizacja.

  Reprezentacja każdej klasy (składająca się z dyslektyków) brała udział w podchodach na terenie szkoły. Zadaniem było osiągnięcie docelowego punktu w jak najkrótszym czasie i przy poprawnym rozwiązaniu wszystkich zadań.

  Uczniowie ćwiczyli umiejętności werbalne, myślenie przyczynowo – skutkowe, wnioskowanie logiczne oraz kreatywność.

  Zadania okazywały się niekiedy podchwytliwe i zamiast na kolejny etap trasy… zwodziły na manowce. Panią pielęgniarkę oraz panią od informatyki dziwiły odwiedziny uczniów, którzy… gubili drogę do pana ochroniarza.

  A tak wyglądała trasa wyprawy, którą drużyna rozpoczynała podając sekretne hasło (drożdżówka):

  Sklepik szkolny
  Kuchnia
  Gabinet psychologa
  Świetlica
  Pokój ochroniarza
  Sekretariat
  Biblioteka

  Duch rywalizacji udzielał się kolejnym klasom. Uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem i pozytywną energią.

  Organizacją i czuwaniem nad przebiegiem zawodów zajmowały się p. Łucja Stępień i p. Katarzyna Gąsińska.

  WYNIKI - 1 miejsce klasa IIIB
                2 miejsce klasa IID
                3 miejsce klasa ID

  Wyniki szczegółowe zostaną ogłoszone podczas uroczystego apelu poświęconego problematyce dysleksji.

 • Konkurs Ortograficzny o Pióro Dyrektora Szkoły - wyniki

   

   

  Wyniki II etapu WIELKIEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO O PIÓRO DYREKTORA SZKOŁY

  I miejsce - Agnieszka Karpacz IIIB

  II miejsce - Maja Grams IIID

  III miejsce - Wiktoria Łubianka IIIA

  Wyróżnienie - Julia Jabłońska IIID


  GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!!!

 • Szkoła dla rodziców - edycja 2015

   


  Od 18 listopada rusza V edycja "Szkoły dla Rodziców".
  Motto programu:
  Wychowywać
  to kochać i wymagać”

  Szczegóły w zakładce Dla rodziców
 • Uwaga zebranie z rodzicami

  W czwartek 12 listopada 2015 roku zapraszamy wszystkich rodziców na zebranie na godzinę 17.00.

 • Uwaga konkurs!

  Ogłaszamy konkurs dla wszystkich piszących po polsku

  Nie trzeba być prymusem (choć i tacy mile widziani), wystarczy trochę pomysłowości i dobrego humoru.

  WARUNKI KONKURSU:

  1. Tworzycie historyjkę, w której każde słowo musi zaczynać się na taką samą literę np.: Pełni pomysłów konkurspostanowiliśmy podjąć próbę pisania proponowanych prac.......

  2. Macie do wyboru dwa tematy:

  a) Kochany kumpel Kazio... – opowieść o przyjaźni (wszystkie słowa zaczynają się na literkę „k”),

  b) Panie, panowie pedagodzy – uczniowskie przesłanie do nauczycieli (wszystkie słowa zaczynają się na literę „p”).

  3. Wasze prace składają się maksymalnie z 300 słów.

  4. Praca ma format A4 i jest napisana komputerowo.

  5. W pracy występują tylko wyrazy na wybraną literkę, dotyczy to również spójników, przyimków, liczebników itp.

  6. Historia nie może zawierać wulgaryzmów ani niemoralnych treści.

   

  Prace składacie swoim polonistom, najpóźniej do końca listopada br. Zapraszamy!

 • Uwaga sobota 7 listopada 2015

  W sobotę 7 listopada 2015 roku odrabiamy 2 maja 2016 roku. Jest 6 pierwszych lekcji według planu z poniedziałku. Lekcje i przerwy będą skrócone. Obiadu nie będzie, sklepik - zamknięty.

 • Uwaga sobota 7 listopada 2015

  W sobotę 7 listopada 2015 roku odrabiamy 2 maja 2016 roku. Jest pierwszych 6 lekcji według planu z poniedziałku. Lekcje będą skrócone. Nie będzie obiadu, sklepik - zamknięty.

 • KONKURS ORTOGRAFICZNY O PIÓRO DYREKTORA SZKOŁY

  Dnia 29 października 2015 odbył się I etap WIELKIEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO O PIÓRO DYREKTORA SZKOŁY.
  W konkursie wzięli udział uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich naszego Gimnazjum.
   
   
  Lista osób zakwalifikowanych do II etapu 
  1. Maja Marciniszyn kl IIC
  2. Konrad Majewski II D
  3. Wiktoria Łubianka kl IIIA
  4. Agnieszka Karpacz kl IIIB
  5.Maja Grams kl IIID
  6.Julia Jabłońska IIID
   
   
  GRATULUJEMY!!!
   
   
  II etap odbędzie się 19 listopada o godz. 10.50.
 • Warsztaty profilaktyczne

  W dniach 24 – 28.11.2014 w klasach drugich i jednej pierwszej Gimnazjum odbyły się pięciogodzinne zajęcia warsztatowe w ramach programu profilaktycznego „JAK BYĆ SOBĄ I OPRZEĆ SIĘ PRESJI INNYCH OSÓB”

  Pełna treść programu w zakładce Dla rodziców - Artykuły.

 • IX Festiwal Piosenki Patriotycznej w Baniosze

  Na tym wydarzeniu nasze gimnazjum reprezentował nasz szkolny zespół wokalno-instrumentalny MAGIS w składzie: Wiktoria Łubianka, Natalia Szlasa, Klaudia Marciniak, Gabrysia Kubicz, Iza Zakrzewska, Iza Krukowska, Klaudia Mikus, Kuba Czub, Mariusz Kierasiński oraz - gościnnie - Mikołaj Grudziński. Wykonali utwór pt. "Mury".

  Dodatkowo Klaudia Marciniak i Wiktoria Łubianka wystąpiły w duecie z piosenką pt. "Pałacyk Michla", za wykonanie której zajęły II miejsce.
  Justyna Mróz jako solistka za utwór pt. "Rozszumiały się wierzby płaczące" także otrzymała II nagrodę.
   
  Jesteśmy dumni z sukcesów naszych kolegów i koleżanek. Trzymamy kciuki za nich, aby szło im coraz lepiej.
   Zdjęcia autorstwa Siostry Ewy Orzechowskiej.
  DSCN0533  DSCN0534  DSCN0535
 • Akademia z okazji Narodowego Dnia Niepodległości

  Dzisiejszego dnia w naszej szkole w małej sali gimnastycznej odbywała się Akademia przygotowana specjalnie na 11 listopada. Na program składały się patriotyczne pieśni, recytacje wierszy oraz garść historycznych faktów, które przedstawione zostały w przystępnej formie. 

  W całości brali udział uczniowie klas IIID oraz IIIE, którym serdecznie dziękujemy za zaangażowanie. Całość powstawała pod okiem: p. Grażyny Kruk, p. Iwony Karpacz i p. Marcina Jabłońskiego.
  Poniżej można zobaczyć kilka zdjęć z tego wydarzenia autorstwa siostry Ewy Orzechowskiej.
  DSCN0567  DSCN0559  DSCN0568  DSCN0569  DSCN0577  DSCN0579
 • 10 listopada

  Przypominamy, że w poniedziałek 10 listopada 2014 roku mamy normalnie zajęcia według planu.

 • TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI - podsumowanie

  EUROPEJSKI TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI ZAKOŃCZONY

  Idąc śladem lat wcześniejszych, zorganizowałam z pomocą pani Magdy Durki, Katarzyny Gąsińskiej i Anety Wrochny, Tydzień Świadomości Dysleksji w Gimnazjum. Szkolne obchody trwały od 6 do 10 października. Celem tego przedsięwzięcia było przekonanie środowiska szkolnego o konieczności stałej pracy z dziećmi z dysleksją rozwojową, ale także uświadomienie dyslektycznej młodzieży o ich szczególnych uzdolnieniach.

 • Tytuł "Szkoły Odkrywców Talentów"

   sztalentow

   

  Nasze Gimnazjum uzyskało w roku szkolnym 2013/2014
  tytuł SZKOŁY ODKRYWCÓW TALENTÓW
   

   

  więcej informacji o projekcie na stronie www.ore.edu.pl/odkrywamytalenty  

   

 • KONKURS - „Jan Paweł II – droga człowieka”

  14 listopada 2013 14 uczniów wzięło udział w I etapie kuratoryjnego konkursu: „Jan Paweł II – droga człowieka”, organizowanym przez Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie.

  Zakres wiedzy I etapu obejmował fakty dotyczące biografii Karola Wojtyły z czasów do wyboru na Stolicę Piotrową, z uwzględnieniem postaci, które wpłynęły na jego drogę życiową.

   Do II etapu zakwalifikowało się 8 uczniów:

  z klasy II e - Weronika Kostrzewa, Emilia Molak, Edyta Jarmuszewska

  z klasy III a - Klaudia Kozłowska, Weronika Szarowicz i Patrycja Kornberg

  z klasy III b – Joanna Kochańska

  z klasy III c – Paulina Grudzińska

  Zakres wiedzy II etapu obejmuje fakty dotyczące pontyfikatu Jana Pawła II, jego roli w Kościele i w świecie, a także najważniejszych wątków jego nauczania – ze szczególnym uwzględnieniem nauczania do Polaków; umiejętność dostrzegania związków przyczynowo-skutkowych między wybranymi faktami z czasu pontyfikatu z faktami z wcześniejszej historii życia Karola Wojtyły (por. etap szkolny).

  II etap konkursu odbędzie się 16 stycznia 2014 r. (czwartek) – godz. 1400

  Uczestnikom konkursu życzymy sprzyjających warunków do zgłębiania treści lektur i zakwalifikowania się do etapu III

 • KONKURS!!!

  konkurs

 • Warsztaty dla uczniów!!!

  uczenie

 • BIEGI NIEPODLEGŁOŚCIOWE

  Dnia 09 listopada 2013r. czterdziestu uczniów z naszej uczniów wzięło udział w Biegu Niepodległościowym.

  Gratulujemy zwycięzcom:
  Gabrysi Kaczmarek z klasy IIa za zajęcie I miejsca
  Maćkowi Czerwińskiemu z klasy IIe za zajęcie II miejsca
  oraz wszystkim uczestnikom biegu.

  więcej zdjęć w galerii

  biegi niepod5

 • Festiwal Pieśni Patriotycznej 2013

  DSC06566W środę, 6 listopada w Zespole Szkół w Baniosze odbyła się VIII edycja Gminnego Festiwalu Pieśni Patriotycznej. Tradycyjnie nad imprezą patronat objął Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria. W tym roku było 154 uczestników. Laureaci czołowych miejsc zaprezentowali się szerszej publiczności 11 listopada 2013 podczas Gminnych Obchodów Święta Niepodległości.

  Naszą szkołę reprezentowała WIKTORIA ŁUBIANKA z kl. I a.
  Otrzymała ona nagrodę Grand Prix VIII GFPP za wykonanie pieśni „Hej chłopcy, bagnet na broń!”

   DSC06536  DSC06548  DSC06570  DSC 0252  DSC 0253 DSC 0253b

 • Narodowe Święto Niedpodległości

  W Polsce obchodzi się je 11 listopada. Jest to dzień całkowicie oddany naszej ojczyźnie. Czas, w którym każdy z nas wspomina lekcję historii na temat odzyskania Niepodległości przez nasz kraj.
  Polska utraciła niepodległość w roku 1795 . Od tamtego czasu dzielnie walczyliśmy o jej odzyskanie. W roku 1918 po 123 latach niewoli udało nam się odzyskać wolność.
  Z tej okazji dzień ten jest woly od pracy i nauki. Organizowane są główne obchody tego święta z udziałem wszystkich władz w Warszawie na placu marszałka Józefa Piłsudskiego, przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Pomniejsze formy obchodów to: Bieg Niepodległości w Warszawie, angażujący dziesiątki tysięcy uczestników, w tym wielu celebrytów i polityków, wykłady historyczne, koncerty patriotyczne czy parady głównymi ulicami miast.
  Z tej okazji także na ulicach miast i domach wszystkich Polaków można zobaczyć naszą narodową flagę.

 • Stypendyści w ZSO

  4 listopada 2013 o godz. 18.00 w naszej szkole odbyło się wręczenie stypendiów Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria.

  Plan uroczystości:

  1. Powitanie gości, rodziców, uczniów.
  2. Część artystyczna przygotowana przez Zespół Szkół Ogólnokształcących (kabaret - literatura starożytna Iliada i Odyseja w dowcipie- z piosenkami Ewy Demarczyk i Anny German).
  3. Przemówienie burmistrza.
  4. Rozdanie stypendiów za wyniki w nauce.
  5. Występ skrzypka Wojciecha Niedziółki - ucznia 4 klasy SP w Górze Kalwarii.
  6. Rozdanie stypendiów za osiągnięcia sportowe.
  7. Występ absolwentki LO w Górze Kalwarii Joanny Piwnik - śpiew.
  8. Rozdanie stypendiów artystycznych.
  9. Występ Zespołu Tanecznego "Bartek" w trzech odsłnach: "Jazz" - New Bartek, "Love Song" - Dominika Płaczek i Kuba Sałyga' "Ludzie pomagają ludziom" - Bartek V.
  10. Poczęstunek.

  Fotokronika w galerii.

 • Zebranie z rodzicami

  W czwartek 7 listopada br. o godz. 1700 odbędzie się zebranie. Zapraszamy rodziców oraz prawnych opiekunów uczniów.

 • "1920 Bitwa Warszawska"

  28 listopada 2011r. uczniowie naszego gimnazjum podczas

  lekcji poszli do kina na film pt: „1920 Bitwa Warszawska”.

  Film ten przybliżył im dzieje naszej ojczyzny opowiadając

  o jednej z najważniejszych bitew w dziejach świata.

 • Andrzejki

  Dnia 28 litopada (poniedziałek) w godzinach 10:35 - 13:45 na przerwach miedzy lekcjami w świetlicy szkolnej będa organizowane Wróżby Andrzejkowe!!!
  Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału serdeczni zapraszmy.
  W godzinach 8:00 do 15:20 w holu głównym będzie odbywać się sprzedaż ciastek i ciasteczek z wróżbą andrzejkową.
  Zapraszamy!


 • "Lubię to i owo" cd.

  Rusza turniej klasowy Lubię to i owo

  Klasy I – 20.12.11r.

  Klasy II – 20.12.11r.

  Klasy III – 22.12.11r.

  Konkurencje:

  cytaty z bajek, filmów i seriali;

  piosenka (podkład + karaoke)

  tajemnicze miejsca w szkole

  szkolne zagadki

  kalambury

  koło fortuny – zadania inspirowane programem „Milion w minutę” wiedza o sporcie

   

  Punkty zdobyte w turnieju zostaną wliczone do rankingu o „Puchar szkoły” na najlepszą klasę.

  Przypominamy o zgłaszaniu swoich czteroosobowych drużyn do pani Jolanty Mirosław.

 • Zawody - koszykówka dziewczyn

  {gallery}/galeria/zaw_pazdz{/gallery}

Loga projektów