Artykuły

Filtr
 • NOWY KONKURS

  BEZPIECZNA SZKOŁA – BEZPIECZNY UCZEŃ

  Zgłoszenia chętnych osób przyjmowane są do nauczycieli do dnia 02.12.2016, zaś czas na wykonanie pracy upływa 05.01.2017 roku.
    Uczniowie biorący udział dostaną ocenę cząstkową 6 (celujący), a zwycięzca z klas pierwszych oraz klas trzecich dodatkową ocenę cząstkową 6 (celujący).
    Komisja – koordynatorzy spośród zgłoszonych prac wybiorą najlepszą.
    W razie jakichkolwiek pytań prosimy zgłaszać się do koordynatorów tych konkursów.

    Koordynatorzy konkursu: p. Bożena Marchlińska, p. Monika Czajkowska 

  KLASY 1:

  „Bądź bezpieczny w sieci”

  Uczniowie wykonują pracę w programie Word dotyczącą zasad bezpiecznego korzystania
  z Internetu.
  Praca ma zostać wykonana na jednej stronie A4.
  Do pracy należy dołączyć bibliografię (w przypadku korzystania ze stron internetowych lub pozycji książkowych / czasopism).
  Wszelakie wklejane zdjęcia mogą być umieszczane z zachowaniem praw autorskich.
  Szczegóły dotyczące wyglądu dokumentu opisano poniżej.
  Uczniowie przynoszą do nauczycieli odpowiedzialnych wydruk A4 oraz plik nagrany na CD.
  CD musi być opisane – imię i nazwisko ucznia, klasa oraz nazwa konkursu.

  WYMAGANIA DOTYCZACE PRAC
  DOKUMENT TEKSTOWY:

  1. Praca musi być na maksimum 1 stronie
  2. Tekst należy sformatować:
  * ujednolicona czcionka w kolejnych fragmentach tekstu,
  * wyjustowanie,
  * interlinia 1,5,
  * zdjęcia / obrazki – odpowiednio sformatowane,
  * marginesy: lewy, prawy, górny i dolny po 2,5 cm,
  * tło,
  * obramowanie strony.
  3. Bibliografia umieszczona na końcu

  KLASY 3:

  „Mój wolny czas w cyberprzestrzeni”

  Uczniowie wykonują pracę w programie PowerPoint dotyczącą spędzania czasu wolnego w cyberprzestrzeni.
  Do pracy należy dołączyć bibliografię (w przypadku korzystania ze stron internetowych lub pozycji książkowych / czasopism).
  Wszelakie wklejane zdjęcia i muzyka mogą być umieszczane z zachowaniem praw autorskich.
  Szczegóły dotyczące wyglądu dokumentu opisano poniżej.
  Uczniowie przynoszą do nauczycieli odpowiedzialnych wydruk (6 slajdów na stronie) oraz plik nagrany na CD.
  CD musi być opisane – imię i nazwisko ucznia, klasa oraz nazwa konkursu.

  WYMAGANIA DOTYCZACE PRAC
  POWER POINT:

  1. Tekst należy sformatować:
  * wyjustowanie,
  * interlinia 1,5,
  * hiperłącza między slajdami,
  * zdjęcia / obrazki – gify, ClipArts,
  * animacje
  * tło,
  * przyciski akcji,
  * zastosowanie plików muzycznych,
  * wykresy.
  2. Bibliografia umieszczona na końcu

 • Ruszyła III Gimnazjalna Liga Naukowa

  Pierwszy zestaw zadań rozwiązały 43 osoby. Przedstawiamy wyniki (w kolejności alfabetycznej) 42 sprawdzonych prac – jedna praca jest niepodpisana.

  Życzymy wytrwałości i powodzenia w dalszej pracy.

  Wyniki przedstawiono poniżej.

 • SPOTKANIE AUTORSKIE

  W poniedziałek 7 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu ze znakomitą pisarką Zuzanną Orlińską - absolwentką Wydziału Grafiki warszawskiej ASP, ilustratorką książek, czasopism i podręczników. Autorką "Matki Polki" (wyróżnionej w Konkursie Literackim im. Kornela Makuszyńskiego 2011r.) , "Pisklaka", „Ani słowa o Zosi” ( za którą otrzymała II nagrodę w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren) "Sięciolatka" i najnowszej "Detektywi z Klasztornego Wzgórza". Zuzanna Orlińska zręcznie kreśli żartobliwe scenki rodzinne, szkolne i koleżeńskie, łączy współczesność z delikatnie wprowadzanymi reminiscencjami.

  Autorka z entuzjazmem opowiadała o swoim życiu i twórczości. W miłej i ciepłej atmosferze czytelnicy zasypali gościa pytaniami dotyczącymi twórczości i życia codziennego autorki. Pisarka urozmaiciła spotkanie prezentacją multimedialną swoich książek, co wzbudziło zachwyt widzów.

  Na zakończenie autorka złożyła autografy na zakupionych przez uczestników spotkania książkach. Pani Zuzanna Orlińska tak ciekawie opowiadała, że zachęciła nas do przeczytania wszystkich swoich książek. Zachęcamy was także do sięgania po książki pisarki.

  pisarka1   pisarka2   pisarka3  pisarka4

 • WARSZTATY TWÓRCZEGO PISANIA

                  Jeszcze w październiku we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną zorganizowane zostały dla gimnazjalistów Warsztaty Twórczego Pisania, z myślą o osobach, które czerpią przyjemność ze zdobywania nowych umiejętności oraz stałego rozwoju. Odnaleźli się na nich zarówno całkiem początkujący, jak i Ci, którzy od dawna piszą do szuflady lub dla wąskiego grona odbiorców, a potrzebowali dodatkowych wskazówek, inspiracji i motywacji do pracy. Dla wszystkich była to też dobra okazja, aby potrenować sprawność językową, pamięć, wyobraźnię   i przyjemnie spędzić czas.

                  Gimnazjaliści spotkali się z przedstawicielami Stowarzyszenia Dziennikarzy  i Dokumentalistów "Koncentrat" . Klasy IIIA i IIIE dowiedziały się, w jaki sposób zmienia się nasz język. Młodzi ludzie uzyskali podpowiedzi, jak unikać błędów zarówno w mowie i w piśmie oraz poznali podstawy pracy z tekstem.

                  Profesjonalni dziennikarze w ciekawy i twórczy sposób przekazali część swojej wiedzy. Młodzież, rozwijając kreatywność, chętnie ćwiczyła zdolności komunikacyjne i językowe. Cztery godziny warsztatów minęły błyskawicznie, a uczestnicy mówili, iż bardzo chętnie przedłużyliby atrakcyjne zajęcia, diametralnie różniące się od zwykłych lekcji szkolnych. Obie strony były bardzo zadowolone ze spotkania.

  Zdjęcia z warsztatów w zakładce Galeria-->2016/2017

 • 98 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

  Dnia 9.11.2016r. odbył się apel z elementami przedstawienia dotyczącego Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Do premiery uczniowie przygotowywali się przez 4 tygodnie - opłaciło się. Na sali nie zabrakło oczywiście Pani dyrektor - P. Małgorzaty Wysokinskiej, która pięknymi słowami podsumowała całe przedsięwzięcie. Apel wyreżyserował Adam Szewczak (IIIb), a opiekunkami były: P. Iwona Karpacz oraz P. Małgorzata Prelewicz. Temat był trudny, lecz uczniowie zachowali się jak przystało na prawdziwych patriotów. Całość została uwieczniona fotografiami, którymi zajęła się Aleksandra Nowak z klasy IIIe.

  Zdjęcia w zakładce Galeria-->2016/2017

 • Tydzień Konstytucyjny

  W dniach 17-23 października odbyła się druga edycja Tygodnia Konstytucyjnego, organizowanego przez Stowarzyszenie im. prof. Zbigniewa Hołdy. W ramach wydarzenia w klasach III gimnazujm pani mecenas Anna Banaszewska przeprowadziła warsztaty dotyczące znaczenia Konstytucji w życiu każdego obywatela. Tydzień konstytucyjny miał zasięg ogólnopolski i odbył się pod patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich. Celem projektu było zwrócenie uwagi  na praktyczny wymiar obowiązywania Konstytucji działalność Trybunału Konstytucyjnego. W przystępny i interesujący sposób ukazano, że problematyka konstytucyjna ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego z nas.

  Zdjęcia w zakładce Galeria --> 2016/2017

 • Rusza LIGA GIMNAZJALNA

  ZESTAW 1

   

  Znalezione obrazy dla zapytania word    klasa I        Znalezione obrazy dla zapytania word    klasa II        Znalezione obrazy dla zapytania word    klasa III

 • Dzień KEN i ślubowanie uczniów klas I

  Dnia 14.10.2016r. odbyły się obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej w gimnazjum w Górze Kalwarii. Na ten dzień zaplanowano konkurencje, w których uczniowie klas I-III mogli wykazać się sprytem, inteligencją i monumentalną wiedzą. Odbył się m. in. konkurs fotograficzny dla wszystkich klas gimnazjum. Poniżej przedstawione są wyniki:

  Miejsce I – klasa III e (24 pkt)

  Miejsce II – klasy III b i III c (22 pkt)

  Miejsce III – klasa I e (21 pkt)

  Przechodząc przez spotkanie w klasach, następnie życzenia dla nauczycieli, ślubowanie, wręczenie upominków wychowawcom i przedstawicielom klas dobrnęliśmy do konkurencji. Klasy III przeszły na hol główny, gdzie mieli przygotowane konkurencje poprowadzone przez J. Sawicką (IIIc) i A. Szewczaka (IIIb), m.in. „Idealna lekcja”, „Znajomość wychowawcy” czy Kalambury z wychowawcą”. Natomiast klasy I i II zabawiane przez K. Jankowską (IIIc) i B. Kostrzewę (IIIc) brali udział w „Szansie na sukces w szkole”, „Sprawdzony przepis na sukces” oraz „Konkurencje sportowe”. 

  Całe przedsięwzięcie powstało pod opieką: p. K. Dytmar, p. J. Mirosław, p. G. Kruk oraz Samorządu Szkolnego.

 • VII Gminny Festiwal Piosenki Angielskiej

  W dniu 24 października 2016r. w Zespole Szkół w Coniewie odbył się VII Gminny Festiwal Piosenki Angielskiej. Naszą Szkołę reprezentowały dwie solistki: Małgorzata Charko z klasy IIIb, która zaprezentowała swoje zdolności wokalne w piosence pt. "Not about angels". Drugą wokalistką, która pokazała siłę swojego głosu była Kinga Szynaka z klasy IIIa w piosence Bastille "Pompeii". Wokaliści występujący w tegorocznym festiwalu w kategorii gimnazjów zaprezentowali tak wysoki poziom, że jury miało problem z wyłonieniem laureatów. Obu naszym solistkom poszło wspaniale.
  Ostatecznie to Małgorzata Charko wygrała zdobywając I miejsce.

  piosenka ang

  Zwyciężczyni gratulujemy wygranej i życzymy kolejnych sukcesów.

 • „Z frazeologią za pan brat”

  logo

  27 października odbył się w naszej szkole po raz pierwszy Szkolny Konkurs Frazeologicznypt. „Z frazeologią za pan brat”

   W szranki stanęło 25 uczniów. Uczestnicy rozwiązywali test, w którym musieli się wykazać znajomością różnych frazeologizmów z życia wziętych J, m.in., >> na bezrybiu i rak ryba<<, >>zły to ptak co własne gniazdo kala<<, >>broda mędrcem nie czyni<<.

   Oto wyniki.

  KLASY III: 1. miejsce – Julia Sawicka IIIc, 2. miejsce – Julia Musiałek IIIe i Adam Szewczak IIIb, 3. miejsce – Izabela Nakonieczna IIIb.

  KLASY I i II: 1. Miejsce – Weronika WęcławiakIa, 2. miejsce – Julia Skwarek Ie, 3. miejsce – Karolina Bączek If, wyróżnienie – Jakub Nadolski 2d.

   Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. 

 • EUROPEJSKI TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI 3-9 października

  dysleksjaW dniach 19, 21 października obchodziliśmy w naszej szkole Europejskie Dni Świadomości Dysleksji. Tegoroczna akcja była pod hasłem „ uczeń podwójnie wyjątkowy”.  Uczniowie z dysleksją rozwojową na poziomie każdej klasy mięli możliwość uczestniczyć w warsztatach dotyczących tego problemu. Poznawali swoje mocne strony, cechy dzięki którym mogą lepiej radzić sobie z trudnościami w szkole, w sytuacjach życiowych i społecznych.

  Uczniowie klas trzecich układali puzzle dotyczące Australii. Podjęli wyzwanie czytania ze zrozumieniem i odpowiadali na konkretne pytania. Dostrzegali swoje zaangażowanie, pomysłowość, inteligencję. W konkurencjach wygrała klasa III b.

  W klasach drugich szukali swoich mocnych stron, aby móc powiedzieć o sobie, że jest się uczniem wyjątkowym i co na tę wyjątkowość wpływa.

  Uczniowie klas pierwszych poznawali swoje zasoby, dzięki którym mogą poradzić  sobie z trudnościami  w uczeniu się.

Loga projektów