Artykuły

Filtr
 • W DECHĘ 2016!

  11 marca 2016 r. w Ognisku Pracy Pozaszkolnej "Ogród Jordanowski" w Kozienicach odbył się XIII Przegląd Kabaretów Szkolnych pod hasłem "2016 w dechę". Do udziału w 17 występach zgłosiło się 46 osób z pięciu placówek. Na wstępie zostały wręczone podziękowania wraz z książkowym upominkiem dla placówek biorących udział i tym samym współorganizujących Przegląd. Przedstawione zostało również jury w składzie: Beata Smykiewicz-Różycka, Michał Neumann oraz Paweł Kozieł z kabaretu PKS Lublin.

  grupowe    decha

 • Życzenia świąteczne

  wielkanoc-1

  Z okazji Świąt Wielkiej Nocy, pragniemy złożyć Wszystkim życzenia prosto z głębi serca: więcej zdrowia, dużo pomyślności, więcej wiary w siebie, siły, prawdziwej miłości, oddanych przyjaciół, bogatego zająca wielkanocnego, pysznego mazurka i udanej babki, a także więcej czasu dla najbliższych.

  Życzy Zespół Redakcyjny

 • Zebranie

  W dniu 17 marca odbędzie się zebranie z rodzicami - poinformowanie o bieżących ocenach.

 • Spektakl - "I nie było już nic..."

  8 marca 2016 r. na scenie kina "UCIECHA" grupa młodzieży z naszego gimnazjum przedstawiła spektakl "I nie było już nic...". Scenariusz był luźną adaptacją powieści Agaty Christie. Powodem premiery były aż trzy okazje - Dzień Kobiet, Dzień Teatru (26 marca) oraz X rocznica śmierci autorki.

  Młodzi ludzie, którzy zmierzyli się z teatrem, to: Kasia Duda, Maciek Gdula, Iza Krukowska, Wojtek Olewiński, Karina Piekarniak i Maciej Rulski z klasy II a oraz Kuba Czub, Mikołaj Grudziński, Kuba Piwoński i Paweł Szmurło z klasy II e.. Klasy III reprezentowała Ola Bobis z III d.

  Pomysł i reżyseria - Łucja Stępień, współpraca - Anna Kucharska.

  DSC08547   DSC08548   DSC08551   DSC08556   DSC08559

 • Gimnazjalna Liga Naukowa - zestaw zadań nr 4

  ZADANIA klasa I /pobierz/

  ZADANIA klasa II /pobierz/

  ZADANIA klasa III część a/pobierz/    część b/pobierz/

 • Rekolekcje wielkopostne 2016

  W dniach 16-17-18 marca odbędą się rekolekcje wielkopostne. W tych dniach będą odbywać się wszystkie zajęcia - skrócone po 30 minut. Obiadu nie będzie w piątek 18 marca. Osoby, które potrzebują opieki w piątek mają udostępnioną świetlicę szkolną.

 • XXXIX edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

  LOGO straz


  11 marca 2016r. w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Piasecznie
  odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
  pod hasłem „Młodzi Zapobiegają Pożarom”,
  w którym uczennica Maja Grams z kl. III d zajęła trzecie miejsce.


  GRATULUJEMY!

 • Geopark

  W dniach 7-11 marca uczniowie gimnazjum byli na wycieczce w GEOPARKU w Kielcach.

  Geopark Kielce – park edukacyjny położony na terenie Kielc. Placówka jest miejską jednostką organizacyjną. Obiekt znajduje się naŚwiętokrzyskim Szlaku Archeo-Geologicznym.

  Placówka została powołana na mocy uchwały Rady Miejskiej w Kielcach nr XV/268/2003 z dnia 18 września 2003 roku w sprawie utworzenia jednostki budżetowej pod nazwą "Centrum Geoedukacji Kielce". Zgodnie z treścią uchwały, zadaniem jednostki "jest tworzenie warunków dla rozwoju Miasta Kielce jako ośrodka turystycznego przez propagowanie jego walorów geologicznych w szczególności rezerwatów Wietrzni, Kadzielni i Ślichowic"[1]. Następnie jego nazwa została zmieniona na "Geopark Kielce". Zmiana ta została podyktowana rozszerzeniem zakresem dotychczasowej działalności: oprócz edukacyjnej również o sportową, turystyczną i promocyjną.

  Zdjęcia w GALERII wykonane przez p. C. Kołodzieja

 • Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny Trapez

  W dniu 27 lutego 2016 r. z Zespole Szkół w Nowej Iwicznej odbył się drugi etap Międzypowiatowego Konkursu Matematycznego Trapez.

  Nasze gimnazjum reprezentowało 12 uczniów.

  Do finału zakwalifikowali się :

  1.Matusik Maria Ic

  2.Mika Małgorzata Ic

  3.Stawikowski Kamil IIc

  4.Gdula Maciej IIa

  5.Szewczyk Dominika IIIa

   Laureatom gratulujemy.

  Finał odbędzie się 16 kwietnia 2016.

 • Podsumowanie I półrocza 2015/2016 przez samorząd szkolny

  Samorząd Szkolny w I półroczu w roku szkolnym 2015/2016 pracował zgodnie z kalendarzem imprez szkolnych, jak również podejmował zadania wynikające z potrzeb szkoły. Organizowano zebrania z przedstawicielami klas w celu omówienia realizacji planowanych działań. Ustalone zostały kryteria do konkursu na „Klasę Roku”.

  Rozplanowano roczny przydział gazetek szkolnych dla klas gimnazjum. W ciągu tego okresu Samorząd Szkolny zorganizował 2 dyskoteki szkolne, maraton „Filmowo-Andrzejkowy”, przeprowadzono 8 sprzedaży ciast, babeczek, tostów, galaretek oraz gofrów. Zgromadzone środki przeznaczono na cele charytatywne.

Loga projektów