Artykuły

Filtr
 • Egzamin Gimnazjalny 2016!

   

  WSZYSTKIM UCZNIOM KLAS III ŻYCZYMY WYNIKÓW NA MAX PUNKTÓW

   

   

  DSC08628   DSC08630   DSC08631   DSC08632

 • Dni Kultury Żydowskiej Ger

  W dniach 13.04 – 17.04 miały w Górze Kalwarii miejsce dni poświęcone pamięci Żydów mieszkających przed wojną w mieście. W tym celu na rynku między Urzędem Miasta a kościołem „Na górce" otwarte zostały: wystawa, w specjalnie postawionym w tym celu mini-pawilonie, „Muzeum na kółkach", wystawa fotograficzna „Śladami przeszłości Ger" oraz przystrojono „Drzewo pamięci". Od środy do piątku uczniowie gimnazjum i liceum aktywnie przychodzili na rynek. Ponadto Miejski Ośrodek Kultury zorganizował grę miejską śladami kultury żydowskiej. W piątek miały miejsce warsztaty antydyskryminacyjne dla uczniów liceum. Dodatkowo ulice miasta codziennie przemierzała młodzież, wśród której można było znaleźć i uczniów ZSO, z grupy teatralnej Beznazwy w historycznych strojach z okresu drugiej wojny światowej, przeprowadzająca inscenizacje wypędzania i rozstrzeliwania.

  1   2    3   4    5

 • Ogłoszenie

  W związku z egzaminami gimnazjalnymi uczniów klas III - pozostali uczniowie szkoły nie mają zajęć dydaktycznych

  w dniach 18-19-20 kwietnia 2016 r.

 • GIMNAZJALNA LIGA NAUKOWA - półfinał

  Od grudnia bieżącego roku szkolnego w naszej szkole trwały zmagania umysłowe w ramach konkursu Gimnazjalna Liga Naukowa. Uczniowie rozwiązywali 4 zestawy zadań z różnych przedmiotów. Do rywalizacji zgłosiło się 29 osób. W finale międzyszkolnym, który odbędzie się również w naszej szkole 29 kwietnia br., reprezentować nas będą drużyny czteroosobowe w składzie:

  Klasy pierwsze: Zofia Rytko kl. 1d, Daria Ziółkowska kl. 1a, Magda Piętka kl. 1a, Agata Jeleń kl. 1d;

  Klasy drugie: Julia Sawicka kl. 2c, Kamil Stawikowski kl. 2c, Paweł Kowal kl. 2b, Weronika Rataj kl. 2a;

  Klasy trzecie: Dominika Michalak kl. 3b, Agnieszka Karpacz kl. 3b, Wiktoria Łubianka kl 3a, Dominika Szewczyk kl. 3a.

   Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na finale.

 • Wielka Gra Logiczna

  Dnia 9 marca na terenie szkoły odbyła się Wielka Gra Logiczna.

  20160315 125132Trzyosobowe zespoły stanęły do rywalizacji i zmagały się z trudnymi zadaniami sprawdzającymi kreatywność, spostrzegawczość i logiczne myślenie. Całość tych zmagań ujęto w formę gry terenowej po znanych i nieznanych zakamarkach szkoły.

  Wszystkie składy zaskoczyły nas zaangażowaniem, determinacją i wolą walki. Każdy dotarł do końca, niektórzy od zwycięstwa byli o włos….

  A najlepsi okazali się przedstawiciele:

  klasy IIa – Maciek Rulski, Maciek Gdula, Joachim Białas

  klasy IId – Dominik Ostrych i Maciek Bielecki

  klasy IIId – Magdalena Zaron, Ola Bobis, Bartek Paśnicki


  Gratulujemy!!!

  Łatwo nie było. Warto też pamiętać, że uczestnicy działali pod presją czasu, zadania były ukryte w wielu miejscach, a niektóre tropy okazywały się mylne…

  Było ciekawie, dynamicznie i z pasją. Dziękujemy wszystkim zespołom!


 • II GMINNY PRZEGLĄD KABARETÓW I TEATRU ZA NAMI...

              To nie był Prima Aprilis...1 kwietnia uczestnicy i widzowie II Gminnego Przeglądu Kabaretów i Teatru przenieśli się w lata 20. , 30. w rytmach charlestona , słuchając szmonczesów    i poezji Tuwima. Jury w składzie: Dariusz Falana, Szymon Krupa, Andrzej Kochański oceniali występy biorących udział w przeglądzie grup ze Szkoły Podstawowej w Czachówku, Gimnazjum  w Cendrowicach i Góry Kalwarii oraz Liceum Ogólnokształcącego w Górze Kalwarii w dwóch kategoriach: skecz i piosenka kabaretowa.

              W kategorii skecz na podium znaleźli się: Kabaret Illi, Kabaret Xero i Kabaret Bez Nazwy   z Gimnazjum i Liceum w Górze Kalwarii. Wyróżnienie otrzymali Chętni Teatralni ze Szkoły Podstawowej w Czachówku.

              W kategorii piosenka kabaretowa najlepsi okazali się: Klaudia Maricniak i Wiktoria Łubianka z naszego gimnazjum oraz chór z Cendrowic.

              Osobowością tegorocznego przeglądu został Wiktor Zieliński, którego motto brzmiało: 
  I to jest właśnie luz [... ] tylko to się w życiu liczy. Lepiej się wstydzić przez pięć minut,
  Niż przez dwa tygodnie ćwiczyć!

              Jak przystało na kawiarnię artystyczną był także poczęstunek i piosenki ze starej płyty      np. Hanki Ordonówny. W roli organizatorów świetnie spisali się chłopcy z kl. 2a – Maciej Rulski. Maciej Gdula, Wojciech Olewiński i z kl. 2 e – Mikołaj Grudziński, Paweł Szmurło i Jakub Piwoński, dla których cała impreza była jednocześnie zaliczeniem projektu gimnazjalnego. Nie można zapomnieć jeszcze o ogromnej pracy przy dekoracji Zuzanny Szymańskiej z kl. 2 e oraz dziewczynach z kółka tanecznego od p. Kruk, które pokazały charlestona. Ukłony także dla  pani Kucharskiej na którą zawsze można liczyć.

               Wszystko co dobre szybko się kończy...  Rozstając się obiecaliśmy sobie, że spotkamy się za rok.

 • PRZYPOMNIENIE

  Przypomnienie dla wszystkich rodziców/opiekunów, którzy zgłosili się na warsztaty na temat dojrzewania.

  Zajęcia odbędą się w najbliższy czwartek 07 kwietnia w godz. 17- 19 – stołówka szkolna


  Zapraszam – warsztaty otwarte, każdy może przyjść

Loga projektów