Warsztaty "Wszystko, co warto wiedzieć o zaburzeniach odżywiania",

Szanowni Państwo!
Klinika Nerwic, Zaburzeń Osobowości i Odżywiania oraz Klinika Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Instytucie Psychiatrii i Neurologii mają zaszczyt zaprosić do udziału w Ogólnopolskich Warsztatach dla Rodzin/Opiekunów "Wszystko, co warto wiedzieć o zaburzeniach odżywiania", które odbędą się w dniu 31.10.2017r. w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
Zapraszamy na serię wykładów dotyczących najważniejszych zagadnień złożonej problematyki zaburzeń odżywiania prowadzonych przez autorytety kliniczne i naukowe, które pozwolą Państwu na zrozumienie mechanizmów choroby tak, aby skutecznie wspierać swoich najbliższych na drodze do wyzdrowienia.
Mamy nadzieję, że program spotka się z Państ
wa życzliwością, a warsztaty staną się kolejnym szerokim forum wymiany doświadczeń.
Do zobaczenia w Warszawie!
Razem jesteśmy silniejsi!

PROGRAM WARSZTATÓW
09:00 - 09:15 Rejestracja uczestników
09:15 - 09:30 Rozpoczęcie warsztatów - prof. Katarzyna Kucharska
09:30 - 10:30
WSZYSTKO CO WARTO WIEDZIEĆ O ZABURZENIACH ODŻYWIANIA: etiologia zaburzeń odżywiania; mity i fakty, terapia – prof. Katarzyna Kucharska
10:30 - 11:30
ZABURZENIA NATURY PSYCHICZNEJI SOMATYCZNEJ jako konsekwencja zaburzeń odżywiania – dr Agnieszka Piróg-Balcerzak
11:30 - 12:30
PROFILAKTYKA ZABURZEŃ ODŻYWIANIA –prof. Barbara Remberk
12:30 - 13:00
Lunch
13:00 - 14:00
ZASADY ZDROWEGO ŻYWIENIA. Przygotowanie planu żywieniowego – mgr Emilia Kot
14:00 - 15:00
RELACJE RODZINNE/TERAPIA RODZINNA– dr n. med. Cezary Żechowski
15:00 - 15:30 Panel dyskusyjny
15:30 Zakończenie warsztatów – uwagi końcowe – Prof. Katarzyna Kucharska

Prelegenci
dr hab. n. med. Katarzyna Kucharska, Prof. nadzw. IPiN - Kierownik Kliniki Nerwic, Zaburzeń Osobowości i Odżywiania Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie; Master Practitioner for EatingDisorders and Obesity, Honorary Senior Lecturer Hull York MedicalSchool;założyciel i kierownik Specjalistycznego Centrum Leczenia Zaburzeń Odżywiania w NE Lincolnshire, Wielka Brytania; opiekun i główny wykonawca wielu projektów naukowych w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie; autorka i współautorka licznych publikacji polskich i zagranicznych.
dr hab. n. med. Barbara Remberk- Kierownik Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie; Konsultant krajowy w dziedzinie psychiatrii dziecięcej.
dr n. med. Agnieszka-Piróg-Balcerzak - Adiunkt w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży.Specjalista Psychiatra.Specjalista psychiatra dzieci i młodzieży
mgr Emilia Kot – dietetyk i psycholog. Absolwentka studiów I i II stopnia na kierunku Dietetyka w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz studiów magisterskich na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Dietetyk Kliniki Nerwic, Zaburzeń Osobowości i Odżywiania IPiN. Zaangażowana w realizację szeregu projektów naukowych dotyczących pacjentów z zaburzeniami odżywiania i pacjentów z zaburzeniami osobowości.
dr n. med. Cezary Żechowski -jest cenionym specjalistą w dziedzinie psychiatrii. Specjalizuje się też w psychoterapii psychoanalitycznej dzieci i młodzieży. Należy do Międzynarodowego Towarzystwa Psychoanalizy Rodzin i Par. Jest członkiem Międzynarodowego Towarzystwa Neuropsychoanalitycznego. Do 2010 roku pracował w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Instytutu Psychiatrii i Neurologii. Pełni funkcję adiunkta w Katedrze Psychologii Klinicznej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Cezary Żechowski założył Instytut Badań nad Więzią i Relacjami Społecznymi „Klinika”. Jest wykładowcą między innymi na Uniwersytecie Warszawskim i w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Jest też twórcą i współtwórcą dużej ilości publikacji naukowych, poświęconych tematowi psychiatrii.

Wstęp jest bezpłatny!
Zainteresowanych Państwa prosimy o zgłaszanie uczestnictwa na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.